Skupina Interitus vznikla na jaře roku 1993 v Plzni. Po téměř dvouletém hledání názvů, vyhovujících muzikantů… (vždyť to znáte) si dala konečně název Interitus. V následujícím období se kapela sice pilně scházela a zkoušela, ale na veřejnosti vystupovala jen velice zřídka. Na podzim roku 1996 začala Interitu vynucená přestávka způsobená odchodem několika důležitých hráčů včetně kapelníka. Zůstal jen bubeník Vraník, violista Vítek a kytarista a zpěvák Ioannes, který jako jediný ze tří zbylých stál u zrodu skupiny a tak ( i když nejen proto) se stal jejím novým šéfem.

Během příštích asi dvanácti měsíců doplnila skupina Interitus své prořídlé řady o flétnistku, klávesáka a dalšího kytaristu. V této sestavě vytvořila a nazkoušela nový materiál a na jaře 1998 ho zvěčnila na svém prvním demosnímku s názvem Interitus´98. Po křtu dema, na kterém měl premiéru i nový basák (do té doby jsme živě vystupovali bez basy, na kazetu ji nahrál Ioannes), přišlo ještě několik různých zkušeben, změnil se muž za bicími a později i dívka s flétnou, a jako zcela nový prvek se v Interitu objevila zpěvačka. V této sestavě kapela natočila na jaře 2000 i první oficiální nosič Deborah vydaný na CD a MC u plzeňského Aviku.

Během let 2000-2002 kapela hraje na všech českých podiích a na spoustě českých festivalech…. Je rozprodán celý náklad CD i MC „Deborah“ a tak se skupina rozhodla natočit další, v této době již můžeme říci, že neméně úspěšné CD, jehož pracovní název zněl „Srdce Krále“. Samozřejmostí bylo vyměnění několika hráčů ( kytara Martin, vrátil se námi obdivovaný Roman). Na jaře 2002 je dopilován materiál na CD, které nese pyšný název „Srdce Krále“. Samozřejmě, že nesmíme opominout změnu oproti „Interitus ´98“ a „Deborah“ a tou je výměna bubeníka za automat, jehož programování se ujal Ioannes. Skupina „Interitus“ se po delší pauze vrátila ke svému černobílému make-upu, který ještě zdůrazňuje jejich živou pódiovou show…

Dne 11.7.2002 se plzeňským klubem Pod Lampou rozeznělo srdce… Srdce Krále… Ten den skupina pokřtila své nové CD, po kterém se vydala na další dobývání nejen českých pódií.

Podzim roku 2002 přináší do skupiny Interitus menší personální krizi. Odchází flétnistka, klávesák a kytarista. Vše je však brzy zažehnáno a přichází nová hráčka na klávesy Andrea. Kytara je pouze jedna a hraje se v obsazení bez flétny. Nový materiál je připravován pro tento „pětičlenný orchestr“. Na jaře 2003 přibírá skupina opět živé bicí. Tohle posouvá kapelu daleko dopředu a poctivě se připravuje na letní vystupování. V létě ještě doplňujeme instrumentář znovu o flétnu, která na konci roku také začíná zpívat, protože odchází dlouholetí členové zpěvačka s basákem, takže změna i na postu baskytaristy - přichází Honza.

Rok 2OO4 je pro Interitus v jistém smyslu zlomový. Kvůli neobvyklému nástrojovému obsazení, z toho vyplývajících problémů se zvučením a při vidině důležitých koncertů navazujeme trvalou spolupráci se zvukařem Rolandem, když před ním nás nějakou dobu zvučil bývalý kytarista Martin. Dalším novým mužem v řadách Interitu se stává manažer Richard, který by nám měl pomoci se stále složitější organizací a fungováním kapely vůbec. Kvůli loňskému novému obsazení důležitých postů mírně odkládáme natočení nové desky, ale o to více se ukazujeme na jevištích. Objevujeme se jako předkalela na koncertech U.D.O., Helloween, Rage, několikrát také máme možnost vystupovat s Arakainem.

Počátkem roku 2OO5 konečně vstupujeme do mrazivé temnoty, tedy pořizujeme nahrávku s názvem Frozen Darkness, která spatřuje světlo světa v nahrávacím studiu Kdyně a částečně také ve studiích Českého rozhlasu Plzeň. Nové CD vydává Élysion a v květnu je uvedeno na trh. To už máme za sebou opět několik významných koncertů, největší porce je však teprve před námi. Jako hosté vystupujeme na všech dvanácti čtvrtfinálových kolech České rockové ligy, semifinále na Basinfire festu, i finále na Vlčtejně. Mezitím ještě Noc plná hvězd a Masters of Rock. Také se objevujeme v jednom z pořadů televize Óčko. Na podzim tu máme výměnu bubeníka, když jsme už předtím během léta stihli dva jiné klávesáky, a již s novými borci předskakujeme na české části turné Helloween a účastníme se mj. i zimního Masters of Rock.

Rok 2006 přináší výraznou změnu ve zvuku a vzhledu kapely. V první polovině roku definitivně odchází zpěvačka-flétnistka, je tedy potřeba obsadit dvě velmi výrazná místa. Místo flétny se objevují housle a s nimi Adam a role zpěvačky se po poměrně složitém výběru ujímá Radka. Z praktických důvodů rušíme v obsazení klávesy, ještě jednou měníme bubeníka, nastupuje Jarda, a takto obnoveni pokračujeme v produkci. Opět máme možnost hrát na společném podiu s českými (Arakain, Krucipüsk…) i zahraničními (Axxis, ProPain…) hvězdami, koncertujeme na velkých mezinárodních festivalech a vydáváme se i za hranice naší republiky.